• .::TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ::. E-İMZA PORTALI
E-İMZA SAHİPLERİNİN YASA İLE GETİRİLEN HUKUKİ AVANTAJ VE SORUMLULUKLARI NELERDİR? Reviewed by Momizat on . E-imza sahibinin uyması ve dikkat etmesi gereken şartlar, imzaladığı ve kendisine bir nüshası verilen nitelikli elektronik sertifika kullanıcısı sözleşmesinde a E-imza sahibinin uyması ve dikkat etmesi gereken şartlar, imzaladığı ve kendisine bir nüshası verilen nitelikli elektronik sertifika kullanıcısı sözleşmesinde a Rating:
You Are Here: Home » SIKÇA SORULAN SORULAR » E-İMZA SAHİPLERİNİN YASA İLE GETİRİLEN HUKUKİ AVANTAJ VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

E-İMZA SAHİPLERİNİN YASA İLE GETİRİLEN HUKUKİ AVANTAJ VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

E-imza sahibinin uyması ve dikkat etmesi gereken şartlar, imzaladığı ve kendisine bir nüshası verilen nitelikli elektronik sertifika kullanıcısı sözleşmesinde açıklanmaktadır. Elektronik İmza Kanunun Uygulanmasına ilişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliği‘nin 15. maddesinde Nitelikli Elektronik Sertifika Sahibinin Yükümlülükleri başlığında açıklanmaktadır. Ayrıca bu bildirim 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu‘nun Madde 14 yükümlülüklerine uygun olarak yapılmaktadır.

About The Author

Number of Entries : 28

Leave a Comment

Scroll to top